PAKIETY POBYTOWE SPRAWDŹ OFERTĘ REZERWACJA ONLINE SPRAWDŹ TERMIN

Trasy Wycieczkowe

Hotel Villa Verde Congress & SPA  jest znakomitym miejscem, z którego Goście hotelu mają okazje poznać  dwa najlepsze produkty turystyczne Polski Szlak Orlich Gniazd oraz Szlak Zabytków Techniki.

Z jednej strony pokazujemy Państwu niezwykły świat zamków zbudowanych na szczytach jurajskich wzgórz i krainę białych skał  kryjących tysiące jaskiń.

Szlak Orlich Gniazd, Laureat Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej, uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju.  Ta niezwykła trasa turystyczna o długości 169 km, ciągnąca się od Krakowa do Częstochowy,  przyciąga ludzi  z pasją, którzy pieszo, konno, na rowerze czy podczas wspinaczki skałkowej chcą poznać urokliwe zakątki tego regionu.

Z drugiej strony Jura to także unikalny w skali Europy „industrialny” raj - spektakularne obiekty związane z tradycją górniczą, hutniczą, energetyką i łącznością.

Szlak Zabytków Techniki to 36 obiektów, prezentujących jednocześnie najważniejsze                   i najciekawsze walory turystyczne, historyczne i architektoniczne regionu śląskiego.  Autentyczność, niepowtarzalność  i oryginalność miejsc sprawia, że turyści wielokrotnie wracają, aby ponownie zgłębiać nie tylko przeszłość, ale również przemiany i współczesne oblicze okręgu.

Kto z Państwa nie chciałby stanąć na szczytach najsłynniejszych zamków w Europie, poruszać się w labiryntach „skalnych miast” i jaskiń, przepłynąć łodzią najdłuższą trasę podziemną w Polsce, zostać  „górnikiem” w kopalni , Beduinem na pustyni i zrelaksować się w najgłębszym Pubie na Świecie. A to dopiero początek turystycznej przygody z hotelem VillaVerde.

Prawie milion turystów rocznie odwiedza  osławione „Szlaki”, chcielibyśmy aby za pośrednictwem naszego hotelu, również Państwo odkryli miejsca cenne, piękne i unikalne.

Przedstawiamy Państwu 10 propozycji wycieczek opracowanych specjalnie dla Państwa pod względem doboru miejsc i atrakcji. Wycieczki zostały ponumerowane rozpoczynając od tej położonej najbliżej Hotelu Villa Verde.

Nasze propozycje zawierają proponowany opis trasy, praktyczne informacje dla zwiedzających oraz dane GPS i mapkę dojazdu do pobrania.

Zapraszamy do zwiedzania!